Круглий стіл «Прикордонні райони на східному кордоні: як стимулювати розвиток?»

Ukraine’s Territories on the Eastern Border: How to Stimulate Their Development?

Відкрив круглий стіл голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко, який зазначив важливість теми дискусії – адже вісім районів Сумщини межує з Росією, а протяжність цієї ділянки державного кордону України складає 562,5 км.

Через наближеність східного кордону залучати як іноземних, так і українських інвесторів на ці території – справа не з легких. Адже конфлікт з Росією наразі продовжується.

Ми звернулись до Уряду, щоб нам допомогли у реалізації кількох важливих для прикордонних територій проектів, зокрема будівництва дороги від Середино-Буди до кордону з Харківською областю. Наша мета – з’єднати прикордоння якісною сучасною дорогою, щоб між цими районами була нормальна комунікація.

У прикордонних районах зараз формуються об’єднані територіальні громади, які матимуть більше можливостей залучати кошти на свою територію. Для нас є принципово важливим, щоб прикордоння розвивалося, щоб була робота у жителів, покращувалася інфраструктура тощо» – підкреслив Микола Клочко.

Маттіас Моргнер, керівник з питань управління діяльністю Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні, представив учасникам загальну інформацію про Програму «U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку», що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Він зазначив, що Група радників готова до активної співпраці з фахівцями Сумської області в сфері розробки проектів соціально-економічного розвитку регіону.

В своїй презентації «Державна регіональна політика в нових умовах: виклики та реагування» радник з питань регіональної політики Анатолій Ткачук акцентував увагу присутніх на тих викликах, які з’явились у зв’язку з російською агресією на Сході України, а також пов’язані з низькою щільністю населення і демографічними проблемами у Сумській області. Ще одним проблемним питанням було визначено низьку ефективність використання коштів державного фонду регіонального розвитку і недостатню кількість таких проектів регіонального розвитку, що здатні стати каталізаторами економічного зростання регіону.

Доповідач окреслив ті заходи, які здатні покращити ситуацію, а також звернув увагу на необхідність внесення змін та доповнень до Закону України «Про стимулювання розвитку регіонів» щодо удосконалення механізмів підтримки територій з особливими проблемами розвитку.

По завершенню презентації Анатолія Ткачука на круглому столі розгорнулась бурхлива дискусія щодо шляхів соціально-економічного розвитку регіону, модератором якої виступив Юрій Третяк – керівник Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою».

 

Микола Клочко
голова Сумської обласної державної адміністрації

Маттіас Моргнер
керівник з питань управління діяльністю Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою»

Анатолій Ткачук
радник з питань регіональної політики Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою»

Юрій Третяк
керівник Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою»

Юрій Бова
міський голова міста Тростянець

Олександр Марченко
перший заступник голови Сумської обласної державної адміністрації

Сергій Максименко
заступник керівника Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою»

Василь Яблонський
заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень

 

 

Фотоальбом

Грудень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Теги: