Група радників спільно з UkraineInvest, Агенцією регіонального розвитку Житомирської області та Житомирською облдержадміністрацією провели у форматі World Cafe обговорення інвестиційного потенціалу регіону

RDPA jointly with UkraineInvest, Regional Development Agency of Zhytomyrska Oblast and Zhytomyrska Oblast State Administration organized a "world cafe" workshop on identifying investment potentials of the region

26 лютого у Центрі розвитку місцевого самоврядування Житомирської області відбулось обговорення інвестиційного потенціалу регіону і шляхів залучення інвестицій в економіку Житомирської області. Захід у форматі «World Cafe» був організований Групою радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою» разом з фахівцями Офісу із залучення та підтримки інвестицій «UkraineInvest», Агенції регіонального розвитку Житомирської області і Житомирської обласної державної адміністрації. Учасниками «World Cafe» крім представників організаторів стали керівники житомирських бізнес-структур і громадських організацій.

«Світове кафе, та к українською звучить ця методика. Вона не дуже нова, однак більшість присутніх сьогодні беруть участь у «World Cafe» перший раз. Ми хотіли зробити формат, в якому всі учасники, кожен зі своїм досвідом, мав би можливість і навіть був змушений ділитись своєю позицією з колегами. Формат доволі ефективний – ми можемо одне питання обговорити з різних сторін протягом трьох години. Загальна тема сьогодні зрозуміла та достатньо проста: що можна робити, аби залучити більше інвесторів», – розповів журналістам Житомирщини керівник Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою» Маттіас Моргнер.

У заході взяло участь 40 учасників, розподілених на шість команд, кожна з яких за окремим столом обговорювала конкретне питання протягом 30 хвилин. Після завершення такого обговорення всі члени команди пересаджувались до іншого столу для обговорення іншого питання – крім однієї людини, яка занотовувала усі ідеї, що виникали у різних команд під час обговорення закріпленого за цим столом питання, і по завершенню дискусії презентувала ці ідеї усім учасникам заходу.

Темами для обговорення стали ресурси та особливості регіону, його економічний потенціал; фактори, які перешкоджають залученню інвестицій; шляхи покращення інвестиційного клімату Житомирщини.

Учасники відзначили, що крім вирішення питань розвитку інженерної інфраструктури, що вимагає значних витрат, залучення інвестицій можна прискорити за рахунок системного відображення інформації, яку зазвичай шукають потенційні інвестори – про вільні земельні ділянки і цінові показники ринку праці, а також за рахунок покращення взаємодії влади з підприємцями – для прискорення адміністративних процедур.

На завершення заходу його організатори оголосили подальші плани щодо проведення поглибленого аналізу для визначення галузей економіки, які мають найкращий інвестиційний потенціал у Житомирській області, а також анонсували початок розробки плану практичних заходів для залучення інвестицій в економіку регіону.


ЗМІ про захід

Шляхи залучення інвестицій в економіку області шукали учасники імпровізованого хакатону у Житомирі
Ігрова форма зустрічі влади і бізнесу
У Житомирі представники бізнесу та влади дискутували, чи реально залучити в область мільярд доларів інвестицій до 2025 року

 

Грудень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Теги: