Група радників спільно з Мінрегіоном провела засідання Робочої групи №4 Ради донорів з питань регіонального та місцевого розвитку

RDPA jointly with Minregion held a meeting of Working Group # 4 of Donor Council on Regional and Local Development

У «Будинку Децентралізації» відбулось засідання Робочої групи №4 Ради донорів, діяльність якої спрямована на розгляд питань регіонального та місцевого розвитку.

У засіданні взяли участь представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерства економічного розвитку і торгівлі України; Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою»; програм міжнародної технічної допомоги, діяльність яких охоплює питання регіонального розвитку; асоціацій органів місцевого самоврядування. Модерував дискусію керівник Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою» Юрій Третяк.

У своєму виступі генеральний директор Директорату регіонального розвитку Мінрегіону Олена Бойко розповіла про важливу роль агенцій регіонального розвитку, які починають сьогодні працювати у більшості регіонів; про діяльність Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку; про роль донорів у проведенні навчальних програм, а також про початок впровадження методики розумної спеціалізації для оновлення стратегій регіонального розвитку.

Старший радник з питань політики розвитку МСП Наталя Баландина розповіла про діяльність Проекту FORBIZ – Створення кращого бізнес-середовища (facebook.com/forbizproject).

Олексій Дорогань Керівник проекту Rolling Review представив напрямки діяльності Офісу ефективного регулювання (brdo.com.ua).

Представники Мінекономрозвитку розповіли про плани втілення Стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні до 2020 і створення Офісу розвитку малого і середнього підприємництва, який працюватиме як консультативно-дорадчий орган при Міністерстві (me.gov.ua).

Діяльність Міжнародної фінансової корпорації висвітила операційний директор IFC Олена Волошина, яка розповіла про плани фінансування муніципальних проектів в транспортній сфері і переробці твердих побутових відходів (https://www.ifc.org).

Консультант Європейського банку реконструкції і розвитку Юлія Кревська представила проект EU4Business і діяльність мережі центрів підтримки бізнесу в 15 регіонах України, яку підтримує ЄБРР (ebrd.com/cs/Satellite?c=Content&cid=1395238439107&d=Mobile&pagename=EBRD%2FContent%2FContentLayout).

Спеціаліст з цілей сталого розвитку Програми розвитку ООН Софія Авдейчікова представила діяльність ПРООН з підтримки впровадження в Україні цілей сталого розвитку за 17 напрямами (ua.undp.org).

Директор проекту «Партнерство для розвитку міст» Олександр Кучеренко розповів про діяльність його команди експертів, яку спрямовано на прискорення економічного розвитку українських міст та створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу (pleddg.org.ua).

Керівник швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Оксана Гарнець представила досягнення і плани подальшої діяльності проекту, який сприяє впровадженню реформи децентралізації та місцевого самоврядування в Україні (despro.org.ua).

Менеджер Шведсько-Українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» Іева Калнінья представила діяльність проекту в сфері освіти і фіскальної децентралізації (sklinternational.org.ua).

Керівник Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою» Юрій Третяк представив 7 напрямків, за якими працюють фахівці Групи: законодавче забезпечення нової державної регіональної політики, інституційне забезпечення регіонального розвитку, вдосконалення механізмів фінансування регіонального розвитку, підтримку розроблення та реалізації державної та регіональних стратегій розвитку, підтримку розроблення та реалізації проектів регіонального розвитку, вдосконалення системи моніторингу регіонального розвитку, просторове планування розвитку територій (rdpa.regionet.org.ua).

Представник Української ради бізнесу Софія Арасланова розповіла про напрямки діяльності об’єднання бізнес-асоціацій, яке працює в сфері проведення ефективних змін законодавства і боротьби з корупцією (urb.org.ua).

Виконавчий директор Спілки українських підприємців Катерина Глазкова представила стратегічний план діяльності Спілки і Регіональну платформу «Дієва взаємодія місцевих органів влади та МСБ» (sup.org.ua).

Після цього відбулась жвава дискусія щодо конкретних форм взаємодії, в результаті якої учасники вирішили організувати постійний обмін інформацією про плани з проведення навчальних заходів і конференцій, а також домовились провести наступне засідання Робочої групи з питань регіонального та місцевого розвитку наприкінці вересня 2018 року.

Травень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Теги: