Група радників провела для працівників Директорату регіонального розвитку Мінрегіону семінар «Засади державної регіональної політики»

RDPA conducted training workshop for the new staff of Directorate on Regional Development of Minregion on Foundations of State Regional Policy

У 2015 році Верховна Рада України прийняла закон «Про засади державної регіональної політики», який визначає основні правові, економічні, соціальні, екологічні, гуманітарні та організаційні засади державної регіональної політики як складової частини внутрішньої політики України.

У 2017 році в рамках програми «U-LEAD з Європою» розпочала свою діяльність Група радників з впровадження державної регіональної політики в Україні. Мета діяльності Групи радників – підтримка створення системи прозорого і підзвітного багаторівневого врядування, яке задовольнятиме потреби громадян. 

Робота радників спрямована на посилення спроможності ключових суб’єктів на національному, регіональному й місцевому рівнях впроваджувати нову державну регіональну політику та реформу місцевого самоврядування і територіальної організації влади, а також забезпечувати сталий регіональний та місцевий розвиток.

Напрямки діяльності Групи радників:
1. Законодавче забезпечення нової державної регіональної політики
Підтримка Мінрегіону у проведенні комплексного аналізу нормативної бази, що стосується формування і реалізації ДРП, стратегічного планування та фінансування регіонального розвитку та вироблення пропозицій щодо її гармонізації з новими повноваженнями органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади.
2. Інституційне забезпечення регіонального розвитку
Підтримка роботи Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку; підтримка розроблення та реалізації довготермінової програми зміцнення спроможності та підтримки Мінрегіону з питань аналізу політики, планування, фінансування, реалізації, моніторингу та оцінки впливу ДРП.
3. Підтримка розроблення та реалізації державної та регіональних стратегій розвитку
Підтримка організації та проведення серії навчальних семінарів, програм менторства та підвищення кваліфікації для представників усіх регіонів з питань управління проектним циклом спільно з регіональними ЦРМС: планування проектів, розроблення проектних пропозицій, участі у міжнародних та українських конкурсах проектів (в тому числі в рамках Державного фонду регіонального розвитку), реалізації, моніторингу та оцінювання.
4. Вдосконалення механізмів фінансування регіонального розвитку
Розроблення проектів нормативно-правових актів щодо удосконалення механізмів використання коштів ДФРР, а також внутрішніх процедур щодо оцінки і фінансування проектів; посилення спроможності на місцевому та регіональному рівні щодо використання ДФРР та інших відповідних джерел фінансування, а також покращення доступу до них.
5. Підтримка розроблення та реалізації проектів регіонального розвитку
Підтримка створення цілісної системи стратегування розвитку держави, вдосконалення (перегляд та оновлення) стратегічних планувальних документів (національної та секторальних стратегій) з урахуванням місця й ролі ДРП; підтримка розроблення регіональних стратегій розвитку та планів їх реалізації відповідно до схваленої Урядом методики та кращих світових практик.
6. Вдосконалення системи моніторингу регіонального розвитку
Підтримка розроблення методики моніторингу та оцінювання впливу впровадження стратегій регіонального розвитку та планів їх реалізації; підтримка, спільно з Мінрегіоном та Державною службою статистики, створення автоматизованої бази даних показників моніторингу регіонального розвитку (онлайн-платформа); підтримка моніторингу та оцінювання соціально-економічного розвитку регіонів, розроблення аналітичних звітів, пропозицій та рекомендацій.
7. Просторове планування та розвиток
Підтримка розроблення концепції актуалізації Генеральної схеми планування території України; підтримка та покращення процесу розроблення схем планування територій областей, районів, громад (зокрема об'єднаних територіальних громад та тих, що знаходяться в процесі об'єднання); розроблення методичних рекомендацій для ОТГ з питань розробки документації з просторового планування.

Під час семінару радник із законодавчого забезпечення нової державної регіональної політики Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою» Анатолій Ткачук деталізував для працівників Директорату регіонального розвитку Мінрегіону сутність засад державної регіональної політики і ключові напрямки співпраці з Групою радників.

Травень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Теги: