Група радників спільно з Мінрегіоном організовули для представників обласних органів влади, агенцій регіонального розвитку та ЦРМС зі всіх регіонів триденний семінар "Теорія та практика розробки стратегії регіонального розвитку та план її реалізації"

RDPA jointly with Minregion organized for representatives of oblast authorities, RDAs and RCs from all regions three-days training workshops "Theory and practice of developing a regional development strategy and plan for its implementation"

Відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 р. № 932 «Про затвердження Порядку розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації, а також проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації зазначених регіональних стратегій і планів заходів» державні адміністрації, у 2018-2019 рр. мають забезпечити розроблення регіональних стратегій розвитку до 2027 року і планів заходів з їх реалізації на 2021-2024 рр.

При підготовці цих документів розробникам важливо зауважити на низку змін нормативної бази, яка затверджує:

 • методику стратегічного планування (передусім, з урахуванням підходу смарт-спеціалізації);
 • процедури роботи ДФРР, ефективність використання коштів якого напряму буде пов‘язана з якістю регіональних стратегічних документів.

Для детального висвітлення цих питань Група радників з впровадження державної регіональної політики Програми «U-LEAD з Європою» у партнерстві з Директоратом регіонального розвитку Мінрегіону 1-3 листопада 2018 року провели у Києві навчальний семінар «Теорія і практика розробки регіональної стратегії розвитку та плану її реалізації» для Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей та Київської МДА.

Навчальні матеріали семінару включають методологію розробки регіональних стратегій та планів їх реалізації (розроблена за участю європейських експертів та адаптована до українських умов), чіткий покроковий перелік робіт із розробки планувальних документів розвитку регіону, приклади регіональних стратегій розвитку та планів їх реалізації розроблених і затверджених деякими українськими регіонами тощо.

До участі у навчальному семінарі було запрошено трьох представників від кожного регіону (від ОДА, від АРР, від ЦРМС).

 
 • Олена Бойко,
  Генеральний директор Директорату регіонального розвитку Мінрегіону
 • Юрій Третяк,
  Керівник Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою»
 • Василь Кашевський,
  Радник з питань планування регіонального розвитку Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою»
 • Роберт Гірейко,
  Експерт з питань розумної спеціалізації

Травень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Теги: