Група радників провела для представників Мінрегіону і директорів департаментів містобудування та архітектури обл держадміністрацій презентацію нового видання Посібника для практиків просторового планування
RDPA held a presentation new edition of Guidebook for spatial planning practitioners for representatives of Ministry for Communities and Territories Development of Ukraine and directors of Departments of urban development and architecture of oblast state administrations from all regions
19 грудня 2019 року Група радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою» провела для представників Міністерства розвитку громад та територій України і директорів департаментів містобудування та архітектури обласних державних адміністрацій презентацію нового видання «Посібника з питань просторового планування для уповноважених органів містобудування та архітектури об’єднаних територіальних громад».
Перше видання Посібника вийшло у грудні 2018 року, у другу редакцію було включено додатково результати освітньо-практичної програми «Інтегроване просторове планування для об’єднаних територіальних громад», що реалізовувалась командою CANactions School у 2018-2019 рр. за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою». Метою програми, орієнтованої на представників місцевого самоврядування та фахівців у сфері просторового планування, було підвищення компетенцій та обізнаності учасників щодо європейських політик розвитку територій та інструментів стратегічного та інтегрованого просторового планування. Навчальний процес тривав з листопада 2018 р. по вересень 2019 р. та засновувався на практичній роботі з кейсами ОТГ, представники яких взяли участь у програмі. Підсумком програми стало створення 30 концепцій просторового розвитку населених пунктів та територій ОТГ.
Учасники презентації ознайомились із змістом Посібника і додатковими можливостями, які буде надавати його on-line версія, яка доступна за посиланням.
Крім того, під час круглого столу учасники ознайомились поточним станом робіт над новою Генеральною схемою планування території України і її значенням для формування державної стратегії регіонального розвитку на період до 2027 року, а також отримали інформацію про законодавчі новації в сфері просторового планування (законопроект 2280) та обговорили поточні питання, пов`язані із здійсненням повноважень в сфері просторового планування на різних рівнях управління.