Джерело

teoda

Міжнародні експерти окреслили механізми залучення інвестицій у Тернопільську область

30.10.18 | 16:28 

Позитивна динаміка інвестицій представників бізнесу області спостерігається протягом минулого та першого півріччя 2018 року. Загалом у реальний сектор економіки краю за вказаний період вкладено майже 11 мільярдів гривень, що свідчить про хороші перспективи привабливості нашого регіону для зовнішнього інвестора. Про це наголосив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна під час презентації нових інструментів для залучення інвестицій в область.

У заході, що відбувся 30 жовтня у Тернопільській облдержадміністрації, взяли участь члени наглядової ради Установи «Агенція регіонального розвитку в Тернопільській області», представники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування області, Офісу із залучення та підтримки інвестицій (ДУ «Юкрейнінвест») та експерти Програми «U-LEAD з Європою».

Як повідомив очільник області, на Тернопільщині функціонує чотири Центри підтримки підприємництва, створені у рамках співпраці між Тернопільською областю та Міністерством інвестицій і розвитку Польщі. Відтак впродовж дев'яти місяців цьогоріч зареєстровано 3236 фізичних осіб-підприємців та 372 підприємства. А це дає можливість створити понад 6 тисяч нових робочих місць.

«Крім того, частина органів місцевого самоврядування отримала у своє розпорядження понад 40 тис. га землі. Ці ділянки повинні використовуватися, насамперед, для створення певних передумов розвитку бізнесу: облаштування спеціалізованих майданчиків для залучення інвестицій, побудови індустріальних парків, підприємств тощо», — наголосив Степан Барна.

На застосуванні системного підходу, а також аналізі пріоритетного сектору для розробки маркетингових інструментів, закцентував керівник групи радників Програми «U-LEAD з Європою» Маттіас Моргнер.

«Тернопільщина має хороший потенціал, тож необхідно демонструвати його, беручи участь в різноманітних проектах. Серед позитивних змін, які відбуваються вже зараз, я відзначу досить відчутне покращення стану автошляхів області, адже однією з головних умов залучення зовнішнього інвестора є належна інфраструктура. Покращенню бізнес-клімату в цілому сприятиме й підготовка якісного кадрового резерву, а також створення змістовних презентацій потенціалу області. Необхідно чітко окресливши всі можливості, які варто пропонувати потенційному інвестору», — зазначив Маттіас Моргнер.

Експерт з питань залучення інвестицій Програми «U-LEAD з Європою» Душан Кулка наголосив на розвитку туризму за рахунок успішної діяльності місцевих підприємств, а також грамотному й практичному використанні наявних земельних ділянок.

Залучення інвестицій — це одне з ключових завдань, у напрямку якого органи місцевого самоврядування, територіальні громади, а також міста області повинні об’єднати свої зусилля, підсумував очільник області. У свою чергу міський голова Тернополя Сергій Надал теж закцентував увагу на важливості спільної роботи у пріоритетному напрямку, а також подякував облдержадміністрації за підтримку в реалізації проекту створення індустріального парку в обласному центрі.

 

Більше фото за посиланням

Джерело

teoda