У Києві в Українському кризовому медіа-центрі Група радників провела презентацію Посібника з питань просторового планування для уповноважених органів містобудування та архітектури об’єднаних територіальних громад

In Kyiv in the Ukrainian Crisis Media Center RDPA advisors held a presentation a Guidebook for spatial planning practitioners

Просторове планування – основа для розвитку територій

13 грудня Група радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою» в Українському кризовому медіа-центрі провела презентацію Посібника з питань просторового планування для уповноважених органів містобудування та архітектури об’єднаних територіальних громад.

Учасники презентації дізнались, що просторове планування визначає принципи розвитку території, дозволяє раціонально формувати простір відповідно до потреб громади, враховуючи існуючі місцеві економічні та соціальні умови, зберігаючи екологічні, культурні та ландшафтні цінності. Крім того, документація з просторового планування є основою отримання адміністративних дозволів для залучення інвестицій на територію ОТГ.

Здійснення діяльності з просторового планування потребує знання більше 100 кодексів, законів, державних стандартів, норм та правил, а також інших нормативно-правових актів. Тому відповідальні за просторове планування особи у виконавчому органі ОТГ повинні мати високу кваліфікацію та практичний досвід в сфері землекористування.

З метою зміцнення інституційної спроможності ОТГ в управлінні територіальними ресурсами в складі виконавчого органу кожної ОТГ рекомендується утворити відділ містобудування та архітектури. Саме для того, щоб надати цим підрозділам методичну допомогу у здійсненні повноважень Група радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою» випустила «Посібник з питань просторового планування для уповноважених органів містобудування та архітектури об’єднаних територіальних громад».

Посібник надає тлумачення терміну «просторове планування», як сукупності дій органів місцевого самоврядування та виконавчої влади щодо визначення територій для розселення, місць застосування праці, відпочинку та оздоровлення, інженерно-транспортної інфраструктури, інших об'єктів шляхом розроблення, затвердження документації з просторового планування та дотримання її рішень. Крім того, посібник розкриває питання розроблення та затвердження містобудівної документації у відповідності до діючого законодавства – з посиланнями на конкретні нормативно-правові акти, висвітлює напрямки використання містобудівної документації в практичній діяльності ОТГ, описує методику моніторингу наслідків реалізації містобудівної документації для довкілля та здоров’я населення.

Розробники посібника упевнені, що його використання дозволить підвищити рівень компетенції топ-менеджменту ОТГ, дасть необхідне інформаційне підґрунтя для розвитку територій і формування економічної спроможності громад. Електронну версію посібника можна завантажити за посиланням.

Якщо Ви бажаєте отримувати в електронному вигляді інші інформаційно-аналітичні матеріали з питань впровадження нової державної регіональної політики в Україні, які створюють фахівці Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою» – заповніть заявку за посиланням.

 

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Теги: