Фахівці Групи радників та Директорату регіонального розвитку Мінрегіону провели дискусію на тему «Як впроваджувати державну регіональну політику у контексті децентралізації»

Discussion "How to implement a National Policy in a decentralised way?"

10 квітня 2019 року фахівці Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою» і Директорату регіонального розвитку Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України провели дискусію на тему «Як впроваджувати державну регіональну політику у контексті децентралізації».

На початку дискусії своє бачення ключових підходів до впровадження політики виклав Грехем Медоуз, міжнародний експерт Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою», в минулому Генеральний директор Директорату політики регіонального та міського розвитку ЄС (DG REGIO). Він зосередив увагу учасників на тому, що впровадження політики регіонального розвитку відбувається через реалізацію проектів і що саме на якість проектів та їх відповідність стратегії потрібно звертати увагу у першу чергу.

При цьому необхідно пам’ятати, що проекти повинні бути націлені на сталий, гармонійний, збалансований та інтегрований розвиток громад; сприяти залученню інвестицій і створенню нових робочих місць; розвитку інфраструктури і розширенню послуг; захисту навколишнього середовища і підвищенню рівня згуртованості. Відбір проектів повинен відбуватись прозоро на основі чітких критеріїв, які будуть стимулювати появу якісних проектів.

Під час подальшої дискусії учасники обговорили наявні досягнення, а також проблемні моменти, які спостерігаються під час відбору проектів регіонального розвитку і впливають на впровадження державної регіональної політики в Україні у контексті реформи децентралізації.

 

Вересень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Теги: