Група радників випустила довідник бюджетних програм, спрямованих на розвиток територій «Державна підтримка розвитку територій у 2019 році»

RDPA published a guide of budget programs aimed at developing territories "State support for territorial development in 2019"

Реалізацію державної регіональної політики неможливо розглядати окремо від питання проведення реформи адміністративно-територіального устрою, фіскальної децентралізації, розвитку і стимулювання конкурентних засад економіки, посилення ролі місцевого самоврядування. Саме тому Державна стратегія регіонального розвитку на період до 2020 року визначає «децентралізацію державних повноважень шляхом їх передачі на місцевий рівень з одночасною передачею відповідних фінансових ресурсів» одним із ключових інструментів державного управління регіональним розвитком, що сприяє розв’язанню проблем регіонів.

Завдяки фіскальній децентралізації регіони отримали значні фінансові ресурси, як у вигляді податків і зборів, так й інших джерел доходів. Поряд із цим, з 2014 року, впроваджуючи державну регіональну політику, Уряд України щороку збільшує обсяг державної фінансової підтримки розвитку регіонів та громад. Це підтверджує проведений експертами Групи радників з впровадження державної регіональної політики Програми «U-LEAD з Європою» аналіз бюджетних програм державного бюджету. Він свідчить, що у 2019 році Урядом реалізовується 79 програм державної підтримки розвитку територій на які передбачено понад 84 млрд грн (у 2018 році обсяг такої підтримки складав понад 66 млрд. грн).

Всі ці фінансові ресурси спрямовуються державою на місцевий рівень з метою створення умов для динамічного і збалансованого розвитку територій. Центральні органи виконавчої влади є головними розпорядниками і відповідальними виконавцями бюджетних програм, бенефіціарами яких є регіони, зокрема, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Важливо, щоб представники місцевої влади активно залучали кошти державної підтримки та, поєднуючи їх з власними ресурсами, спрямовували на покрокову реалізацію регіональних і місцевих стратегій розвиту, реалізовували проекти як «твердої» так і «м’якої» інфраструктури, які стимулюють «точки зростання», підтримують впровадження інновацій, розвиток нового виробництва, малого та середнього бізнесу.

Також місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, можуть використати надані державою можливості з метою залучення коштів різними суб’єктами господарювання для підтримки розвитку сільських територій, забезпечення фінансової підтримки інноваційної діяльності суб’єктів господарювання, залучення інвестицій для розвитку секторів економіки, розвитку соціально-культурної сфери тощо.

Поєднуючи всі можливості співпраці між державною владою, місцевим самоврядуванням, бізнесом та громадянським суспільством для виконання завдань визначених у стратегіях можна буде досягти сталого розвитку регіонів та громад, підвищити якість життя населення незалежно від місця проживання. Представникам регіональної та місцевої влади необхідно навчитися ефективно використовувати всі надані їм можливості. З повною інформацію щодо можливостей залучення коштів державної підтримки на розвиток територій можна ознайомитися в посібнику «Державна підтримка розвитку територій», підготовленому Групою радників з впровадження державної регіональної політики Програми «U-LEAD з Європою».

Завантажити (2 Мб)

Травень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Теги: