Джерело

lvivoda1

"Наша позиція – підтримка дрібного і середнього товаровиробника", - Олег Синютка

Розвиток кооперативного руху, державна та регіональна підтримка агровиробників, реалізація програми U-LEAD – ключові теми семінару «Практики сільського розвитку: сімейні ферми, кооперація, дорадництво та ОТГ”, який відбувся 29-30 березня 2018 року і об’єднав представників агропромислової сфери. Участь у заході взяли заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета, голова Львівської ОДА Олег Синютка, директори департаментів агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка зосередив увагу на підтримці дрібного і середнього товаровиробника. “Наша принципова позиція – ми стоїмо на стороні дрібного та середнього виробника і використовуємо усі юридичні, адміністративні та інші важелі, щоб підтримати саме такого виробника. Тому що він не тільки стане конкурентоспроможним, підтримає українське село і збереже селянина, який не поїде на заробітки за кордон, а відчуватиме себе власником на землі і дасть поштовх для розвитку села як такого. На сьогодні ми маємо 30 сімейних молочних ферм і зараз стоїть питання, що у травні ми спільно з Урядом Канади повинні підписати угоду про будівництво першого в області кооперативного молокопереробного заводу, вартістю понад 1,6 млн доларів. Я думаю, що такий проект закриє другу ланку після вирощування молочного стада і це дасть результат для подальшого розвитку”, - зазначив Олег Синютка. Очільник області наголосив, що спільними зусиллями фермерів Пустомитівського району учасників агротуристичного кластеру «ГорбоГори» за підтримки Львівської ОДА, Львівської обласної ради, Пустомитівської РДА та Пустомитівської районної ради у 2018 році в м. Пустомити відкрили кооперативний фермерський магазин «ГорбоГори», що стало вагомим кроком у розвитку сільськогосподарської кооперації. “Дуже важливо, що це не лише успішний проект, це хлопці, які пройшли війну і які віддавши свій обов’язок Батьківщині, повернулись назад до мирного життя і не опустили руки, а об’єднались. Ми частково підтримали цей проект створенням кооперативного магазину за рахунок коштів обласного бюджету, сьогодні це підтримка секторальної програми ЄС”, - розповів Олег Синютка.

Також Олег Синютка повідомив, що на Львівщині успішно проводять аудит земельних ділянок сільськогосподарського призначення. “Ми провели повністю аудит земель сільськогосподарського призначення на території Львівської області. Сьогодні повинні виступити єдиним фронтом щоб не допустити будь-яких рейдерських речей, що стосуються землі і забезпечити реальну оціночну вартість”, - зазначив Олег Синютка.

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета проінформував, що у 2018 році фінансова підтримка розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації становить 1 млрд гривень. Також передбачено ще 1 млрд гривень на часткову компенсації вартості придбаної с/г техніки та обладнання українського виробництва. “Якщо раніше державна підтримка була зосереджена на великі господарства, то цьогоріч державною підтримкою зможуть скористатись більше 100 тис. господарств і домогосподарств, тобто перелік збільшується. Також передбачено для аграріїв відшкодування 1,5 облікової відсоткової ставки НБУ по кредитах (це до 25 %), буде відшкодовуватись 80% вартості вітчизняного насіння (без урахування ПДВ), але не більше ніж 30 тис. одному господарству, відшкодовуватиметься придбання сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва (без урахування ПДВ) – 25% і також додатково ще 15% для фермерських господарств”, - зазначив Віктор Шеремета. Також заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета відмітив позитивним напрямом в області організацію земельних аукціонів лише для ведення фермерських господарств.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз зазначила, що у межах обласної програми на підтримку дрібних та середніх сільськогосподарських товаровиробників цьогоріч передбачено майже 20 млн грн, ще близько 4 млн грн – у районних бюджетах, зокрема 1 млн грн буде спрямовано на підтримку ягідних кооперативів шляхом компенсації до 70% вартості закуплених саджанців малини. “Кооперативи – це форма, яка може дати розвиток селу. На Львівщині діє понад 30 сільськогосподарських кооперативів. Близько 11 зараз – це молочарські, також плодоовочеві, зернові, з обробітку землі. Найбільше молочарських кооперативів у Бродівському, Буському, Стрийському районах. Сьогодні ми маємо підтримку як Міністерства аграрної політики та продовольства України, так і Львівської обласної ради”, - розповіла Наталія Хмиз. За її словами, цьогоріч області планують створити ще близько 10 сільськогосподарських кооперативів.

Детальніше про захід за посиланням

Джерело

lvivoda1